معرفی جی ار جی (GRG)

 گچ مسلح شده با الیاف (Glass Fiber Reinforced Gypsum)که همگان آن را با نام اختصاری GRG و یا GFRG می شناسند.

GRG مصالح کامپوزیتی برپایه گچ می باشد که از ترکیب گچ مخصوص، الیاف شیشه ای و سایر مواد افزودنی مورد نیاز تولید می شود. ترکیب مواد این محصول، ساختار مصالح تولید شده را قابل شست و شو نموده و شکننده بودن آن را نیز کاهش می دهد. این مصالح با ضخامت 10 تا 15 میلی متر در فضاهای داخلی سازه جهت اجرای نمای دلخواه مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک GRG می توان انواع طرح ها و شکل ها از جمله سر ستون ها، ستون ها، گنبد، سقف ها را در نمای داخل به راحتی ایجاد کرد. تنوع طرح و رنگ از دیگر محاسن GRG است.


مزایای استفاده از جی ار جی در طراحی دکوراسیون داخلی

مقاومت در برابر زلزله

خواص مناسب مکانیکی GRC و روشهای استاندارد اتصال به سازه، موجب می گردد این مصالح عملکرد بسیار مناسبی در برابر بارهای زلزله داشته باشد.


مقاومت بالا در برابر آتش

همانطور که در جدول مشخصات فنی GRG نیز قابل مشاهده است، این محصول در برابر آتش کاملا مقاوم می باشد. مقاومت این محصول در برابر حریق به گونه ای است که در دمای بالا موجب انتشار آتش و درگیر شدن سایر بخشهای سازه و یا تولید گازهای سمی نمی شود و به ساکنین فرصت کافی جهت تخلیه ساختمان را می دهد.

قابلیت رنگ پذیری

قابلیت تولید در هر رنگ، طرح و اندازه ی دلخواه: پروسه تولید GRC به گونه ای است که هیچ گونه محدودیتی در تجسم طرح های مختلف نخواهد داشت. همچنین می توان رنگ قطعات را با افزودن رنگدانه به رنگهای دلخواه در آورد.


سبک بودن قطعات

این مصالح وزن مخصوص کمتری نسبت به مصالح بتنی دارد. همچنین امکان ساخت قطعات حجیم به صورت پوسته ای در راستای کاهش وزن سازه وجود دارد.

امکان ساخت پانلهای مشبک

یکی از تکنیکهای جدا سازی فضا بدون خدشه وارد کردن به نور محیططی استفاده از پانلهای مشبک در طراحی است. به کمک این مصالح می توان بدون هیچ گونه برشکاری و پرت مصالح و در ابعاد و فرم دلخواه از پانلهای مشبک بهره برد.