موضوع فعالیت شرکت پارس نما

پیشرفتهای جدید در تکنولوژی و دانش فنی ساخت مصالح تکامل پذیر  و بادوام با  طرح هایی که زمانی غیر ممکن و نا معقول به نظر می رسیدند را عملی و قابل اجرا نموده است. در سالهای اخیر توجه معماران به استفاده از مصالح GFRC و GFRG به منظور طراحی و اجرای نمای ساختمانها جلب شده است که خصوصیاتی حائز اهمیت از جمله شکل پذیری بسیارعالی متناسب با طرح، دوام  و سبک سازی سازه را شامل می شود.

در راستای تحقق اهداف و استراتژی‏های برنامه پنجم شرکت مادرتخصصی عمران و مسکن ایران از جمله توسعه محصول ، توسعه برند، خلق بناهای برتر و ماندگار و تکمیل زنجیره تولید ساختمان شرکت مهندسی پارس نما با هدف انتقال تکنولوژی و راه اندازی خط تولید قطعات کامپوزیتی نمای GFRC و GFRG اعم از طراحی، پیاده ‏سازی نماهای نوین و مدرن بیرونی و تزئینات داخلی در صنعت ساختمان آغاز نموده است.


انتقال دانش فنی و آموزش نیروهای متخصص در کشور چین

به منظور بومی سازی فرآیند طراحی، تولید و اجرای قطعات GFRC و GFRG پس از بررسی های علمی و فنی همه جانبه در میان شرکتهای معتبر دارای این تکنولوژی در دنیا نهایتاً قرارداد انتقال دانش فنی با شرکت Form China منعقد و نیروهای کارشناسی جهت آموزش به کارخانه آن شرکت در چین اعزام و تحت آموزش قرار گرفتند.

شرکت پارس‌نما تک آیریک در قالب شرکت سهامی خاص با ماهیت غیر دولتی با ارائه خدمات فنی و مهندسی باکیفیت بالا و سود عادلانه در زمینه طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌های نماسازی، مبلمان شهری و دکوراسیون داخلی با استفاده از فناوریGFRC، در داخل و خارج از ایران فعالیت می‌نماید.


 

محصولات شرکت پارس نما

محصولات  از نظر فروش به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

محصولات سفارشی که به تناسب هر پروژه طراحی و تولید می شوند: این دسته از محصولات شامل قطعاتی است که طراحی و تولید آن به طور منحصر به فرد برای هر پروژه صورت می گیرد. نقشه های معماری مطابق با نظر کارفرما طراحی می شوند و کلیه ی امور طراحی ، ساخت و نصب توسط شرکت صورت می پذیرد.

محصولات استاندارد: شامل پنلهای GRC ، GRG با ابعاد مشخص و طرح های متنوع که به صورت پیش ساخته و بسته بندی شده به مشتریان ارائه می شود. قیمت تمام شده این قطعات به دلیل اینکه نیاز به طراحی منحصر به فرد پروژه ای ندارد بسیار مناسب است.


دفتر فنی

یکی از بخش های مهم در شرکت پارس نما، واحد دفتر فنی است، چرا که به منظور تولید یک قطعه استاندارد می بایست پیش از تولید، کلیه موارد کنترل شده و مطابق با آئین نامه ها بررسی و طراحی گردند. در این بخش و با بهره گیری از کادری مجرب و با بهره گیری از دانش و نرم افزارهای روز دنیا، کلیه اقدامات انجام و بررسی های لازم صورت می پذیرد.

همان طور که مشخص است در مرحله ی اول طرح نما مورد بررسی قرار می گیرد که این طرح می تواند به سفارش کارفرما و یا به پیشنهاد تیم معماری شرکت باشد. پس از آن طرح کلی از نظر محاسبات سازه ای و ملاحظات معماری مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت  طرح کلی به قطعات کوچکتر جهت ساخت تبدیل می شود.
قالب سازی و فرز کاری

در این مرحله طرح ساخت قالب و قاب پشتیبان قطعه به قسمت قالبسازی و آهنگری جهت ساخت قالب متناسب و قطعات الحاقی طراحی شده ابلاغ می شود. جهت ساخت قالب در ابتدا فرآیند مدلسازی انجام می شود و سپس با توجه به نوع طرح و ملاحظات اجرایی جنس قالب (چوب، سیلیکون، فایبر گلاس) تعیین شده و قالب ساخته می شود و قطعات الحاقی فلزی آن به بخش تولید جهت ساخت قطعات منتقل می شود. هر یک از محصولات  GRC،  GRG و  GRP با تکنیکهای خاص خود تولید شده و همزمان با این فرایند، عملیات شاسی کشی و تعبیه ی محل نصب بر روی پروژه در دست کار قرار می گیرد.


تولید پانل ها

پس از اتمام سـاخت قالب و قاب فلزی و یا قطعات الحاقی پانل های نما ، ساخت محصولات در دست اقدام قرار می گیرد ، تولید محصولات با دو روش اسپری و پریمیکس ( پیش مخلوط کردن ) به تناسب نوع طرح و وضعیت قالب انجام می پذیرد . به کارگیری مصالح مرغوب و تکنیک های خاص تولید ، تراکم و عمل آوری را موجب گشته است که محصولات نهایی شرکت پارس نما با کیفیت بسیار بالا تولید شوند . پس از عمل آوری ، محصولات با روش های استاندارد بسته بندی و مطابق کد فنی به محل پروژه ارسال می گردد.کنترل کیفیت و آزمایشگاه

فرآیند کنترل کیفیت شامل کنترلهای ابعادی، پـرداخت سطحی و مشخصات متریال مصـرفی به صـورت گام به گام در هر مـرحله جهت تحقق بالاترین سطح کیفی انجام می شود. پس از عمل آوری و تکمیل پرداخت سطحی، محصولات بسته بندی شده و مطابق با کدهای فنی به پروژه ارسـال می گردد.


نصب پانل های ساخته شده در محل پروژه

در این مـرحله قطعات بر روی شاسی فلـزی ساخته شده با دقت بسیار بالا نصـب می شوند اتصال قطعات به شاسی از طریق اتصالات پیچی و یا جوشی مطابق با استانداردهای معتبر انجام می شود و در نهایت درز های بین قطعات با مواد مخصوص و منعطف  درزگیری می شود.
برای دریافت کاتالوگ و تیزر روی دکمه های زیر کلیک کنید